Pamięć i Przyszłość czyli jak się robi kasę w demokracji
 Oceń wpis
   

O tym, że podatnik potrzebny jest aparatowi tylko do golenia -- oraz do przegłosowania wyboru tego aparatu na stanowisko -- nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przeto chyba tylko mojej oldskulowej moralności mogę przypisać moje własne oburzenie ws. wrocławskiego cyrku pt. Ośrodek 'Pamięć i Przyszłość'.

Nieodzowna wrocławska redakcja Gazety Wyborczej (która zasadniczo jest przeciw prezydentowi Dutkiewiczowi, chyba że bardziej może być przeciw PO; niechęć wobec partii rządzącej jest jednak niczym wobec niechęci do Prawa i Sprawiedliwości...) wpadła na trop politycznego sporu o tenże Ośrodek.

W dużym skrócie: w ramach naszych demokratycznych Bezdan (czas to patriotyczny, zatem i parabole będę budował patriotyczne) uprzedni Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zafundował sobie i miastu mojemu fikcję za 5 baniek, do której pół bańki dołożył magistrat. Szefem fikcji został zwornik w postaci radnego koncyliacyjnego (jak ja uwielbiam gości, którzy malują sobie samemu takie laurki... albo takie); i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że Partia Obłudników obraziła się na emancypującego się Rafała Dutkiewicza (chodzi o portal w prawie pornograficznej domenie, którego niektórzy obawiają się, bo partią stać się może). W ramach represji minister Zdrojewski (aby bardziej zapętlić temat: były prezydent Wrocławia) cofnął kasę na Ośrodek, ponieważ 'obawia się', że będzie on służył promocji ludzi Polski XXI, zatem magistrat postanowił zmierzyć się z tematem samodzielnie.
Stać nas, a co.

Wkurza mnie jednak podwójna moralność obu stron sporu. Owszem, znając iq przeciętnego rajcy wierzę, że biorą oni nas wszystkich za debili, jednak:

  • jeśli szef radnych PiS mówi, iż 'Jesteśmy za ośrodkiem, nie chcielibyśmy jednak, żeby ktoś mu zarzucił, że za pieniądze miasta prowadzi kampanię wyborczą. Chcemy przyjrzeć się tej instytucji pod kątem polityki personalnej i nakładów finansowych' to mi się aż chce zapytać: rozumiem, że dopóki kasiorę wykładał minister Ujazdowski, a radny Mutor był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, to wszystko było OK?
  • Protasiewicz (to osobna historia...) z Platformy też nie lepszy: 'Jeśli nasi radni mają głosować za finansowaniem ośrodka przez miasto, to muszą mieć pewność, że pieniądze pójdą na pracę merytoryczną, a nie promocję działaczy skupionych wokół Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Zwłaszcza Marka Mutora, którego wielkie zdjęcia można zobaczyć przy okazji każdego projektu ośrodka'. Jasne, wystarczy jednak przypomnieć jak Protasiewicz pracował nad naszym dolnośląskim Obamą, aby od ręki stracić wiarę w czystość intencji eurodeputowanego. (BTW: konia z rzędem temu kto mi wyjaśni w jaki sposób wypełnia on obowiązki eurodeputowanego, skoro zajmuje się takimi pierdołami.)
  • i ostatnia sprawa, obłuda faszerowana: radny miejski Mutor Marek może być dyrektorem szopki świątecznej, albowiem szopka jest ministerialna. Jak szopka przejdzie pod władanie miasta, biedny radny Mutor nie będzie mógł łączyć stanowisk (kłania się sprawa posła Jana Ołdakowskiego), więc będzie trzeba podjąć decyzję... no i proszę, Marek Mutor odważnie zapowiada odważne podjęcie odważnej decyzji: ale po 27 listopada, kiedy będzie już wiadomo czy radni zagłosują nad przejęciem szopki przez miasto.
    Odważny polityk rzuciłby wszystko na jedną szalę: zrzekam się mandatu, poświęcam pracy na rzecz instytucji, którą uważam za ważną (nieistotne, że podatnik cierpi i jęczy, i nie wie do czego mu ten ośrodek), a wy róbcie, co chcecie. Polityk nieodważny będzie kluczył, wahał się, trzymał fuchy i posady, mandatu i pryncypałów... no i pisał o sobie takie laurki.

 

Komentarze (3)
Moje własne wrażenia po... Kiedy Polska naprawdę odzyskała...

Komentarze

2008-11-10 18:17:44 | 62.87.142.* | tyciuni
Re: Pamięć i Przyszłość czyli jak się robi kasę w demokracji [2]
jasne, chłopaki sobie robią kuku
normalka w naszej rzeczywistości
normalne jest też tworzenie kolejnej instytucji nikomu niepotrzebnej, tylko po to, by
paru kolesi łapało się na kasę
m.zd. ta druga nienormalność jest bardziej szkodliwa skomentuj
2008-11-21 02:31:13 | 82.210.157.* | zdenekmaslana
olgierd czy widzisz w tym cos choc odrobine niestandardowego (w naszej polskiej
polityce)? skomentuj
2009-11-01 11:46:08 | 82.210.186.* | makowski
fajne mają Logo. te 2 sutki, już prawie zetknięte, aż do czerwoności roz...
ps.
ja tam nie narzekam.
wzięli ode mnie (warsiawiaka ;-) zdjecie Waszego Lecha Janerki -- i nawet zaplacili;
mało, ale.
Karl Marx (tfu!) nazywał to zdaje sie wtórną redystrybucja dobr... skomentuj

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]